https://goo.gl/forms/Z3uOuXxI17Vn7qrF2

Hej alla elever och föräldrar!

Nu är det sista veckan. Tänk på att ta med alla skolböcker och biblioteksböcker!

På tisdag ska eleverna öva sång kl 12.00 vid scenen. Eleverna går och åter innan på SVAL-passet.

Onsdag är det ledigt, nationaldag.

Torsdag är det ”klassens dag”. Vi träffas på Piren kl 9.30 – 14.00. Eleverna ska ha med matsäck, mycket dryck (vatten) och gärna solkräm och keps för att skydda mot solen. Eleverna får av säkerhetsskäl inte bada under skoldagen, vad de gör under sin fritid kan vi däremot inte styra över. Tänk dock alltid på att inte bada ensam, inte dyka på okänt vatten och att inte simma långt ifrån land!

På fredag är det avslutning. Vi träffas 10.20 i sal C107, och går ut på skolgården kl 10.30-11.30. Därefter fikar vi och myser in sommarlovet i sal C107, så ta gärna med en bulle eller något liknande. Skoldagen är över senast kl 12.00 och sedan är det sommarlov för eleverna!!

MVH Calle och Paula